BOYA USTALARI YEŞİL SAHALARA DÖNÜYOR

A Milli Takım’ın en renkli destekçisi DYO’nun geleneksel hale getirdiği “Dyo Usta Ligi” başlıyor. 22 Ekim’de İstanbul’da start verecek ön eleme maçları 4 Kasım’da  Adana’da sona erecek. Futbolla dolu iki hafta sonunda ön elemeler tamamlanacak ve Dyo Usta Ligi 2019 Türkiye Şampiyonası için bölgeleri temsil edecek takımlar belirlenecek.

 

İlk kez DYO’nun Temmuz 2017 yılında düzenlediği ve üçüncüsü gerçekleşecek olan “Dyo Usta Ligi 2019 Türkiye Şampiyonası” için ön eleme maçları başlıyor. Bölgeleri temsil edecek takımların belirleneceği ön eleme maçları, Bölge Müdürlüklerinin yer aldığı 10 ilde  gerçekleşecek. Önceki senelerde de çekişmeli geçen turnuvanın ilk eleme maçı 22 Ekim 2018’de İstanbul’da Batı Marmara Bölge Müdürlüğü finalistini belirlemek için start verecek.

10 gün sürecek ön elemelerde sırasıyla Batı Marmara, Doğu Marmara, Güney Marmara, Ege, Antalya, İç Anadolu, Karadeniz, Trabzon, Diyarbakır ve Güney Anadolu Bölge Müdürlükleri’nde finalistleri belirlenecek. 4 Kasım’da Adana’da sona erecek turnuvada belirlenen bölge şampiyonları 2019 Türkiye Şampiyonası’nda mücadele edecek.